Anahtar Kelimeler: Amasya' ' tavşanı' görüntülendi
1

Serkan Cafe’yi Başkan Sandal Açtı

2

Kış turizmi merkezlerinden Erciyes'te jeotermal sondaj çalışması yapılacak

3

Avukatın yaralı bulduğu kargayla dostuluğu şaşırtıyor

4

GAZETECİ ŞABAN KARDEŞ'İN ACI GÜNÜ

5

Meteorolojiden yağış uyarısı

6

Turhal Şeker Fabrikasında 29,3 milyon liralık yatırım yapılacak

7

Yılanı deliğinden tatlı dille çıkartmaya çalıştı

8

Tekirdağ'da bol yağış çiftçilerin umutlarını yeşerttiAmasya'da 'Arap tavşanı' görüntülendi

Amasya'da Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin (IUCN) "kırmızı" listesinde bulunan tavşan gibi kulakları, fare gibi gövdesi olan Arap tavşanını görüntülendi.

Amasya'nın Suluova ilçesinde İlker Otçu, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin (IUCN) "kırmızı" listesinde bulunan Arap tavşanını, Yedikır Barajı Yedikuğular Kuş Cenneti'nde cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Suluova ilçesindeki Yedikır Barajı Yedikuğular Kuş Cenneti'nde arkadaşlarıyla gezintiye çıkan İlker Otçu, tavşan gibi kulakları, kanguru gibi arka ayakları, fare gibi gövdesi olan 3 adet hayvana rastladı.

Doğada beslenen hayvanlarından birini cep telefonu kamerası ile görüntüleyen Otçu, ilginç bulduğu hayvanın fotoğraflarıyla internet üzerinden yaptığı araştırmada, bu türün Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin (IUCN) "kırmızı" listesinde bulunan Arap tavşanı olduğunu tespit etti.

 

Otçu, AA muhabirine, kuş cennetinde gezerken tesadüfen rastladıkları Arap tavşanını telefonun ışığı ile bir süre izlediklerini aktardı.

Normal bir fareye, tavşana ve kanguruya benzemeyen hayvanı görünce şaşırdıklarını aktaran Otçu, "Farklı bir tür olduğundan ben de bununun görüntü ve fotoğraflarını çekerek kayda almak istedim." dedi