1

Kültür ve turizmde güç birliği

2

Mustafakemalpaşa'nın iki yakası köprüyle bağlandı

3

Bayramda çalışanlar unutulmadı

4

Göksel Hemşehrilerine seslendi

5

Mustafakemalpaşa'ya yatırım yağmuru

6

Kısıtlamada İnegöl şantiyeye dönüyor

7

Kızılay'dan bin 100 aileye gıda yardımı

8

ÖZTÜRKÜLERLE MÜZİK EKİBİ CANLI YAYINDABursa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi ,Ayhan Önal'dan ‘12 Eylül’ mesajı!

Bursa Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ayhan Önal,12 Eylül 1980 Darbesinin 40. Yıldönümüne ilişkin Yurtta Hakimiyet'e açıklamalarda bulundu .

Ayhan Önal, 12 Eylül Darbesi’nde büyük zulümler yaşadığını, o süreçte can veren ülkücü şehitleri asla unutmayacaklarını dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ayhan Önal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “12 Eylül 1980 darbesi, Türk silahlı kuvvetlerinin 12 Eylül 1980 günü emir komuta zinciri içinde gerçekleştirdiği bir askeri müdahaledir. Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel görevden alındı, Türkiye Büyük Millet Meclisi lağvedildi. 1961 Anayasası tamamen kaldırıldı ve Türkiye siyasetinin yeniden dizayn edildiği bir askeri dönem başladı. Bu dönem yaklaşık 9 yıl kadar sürdü.

Bursa Büyükşehir Belediye meclis üyesi Ayhan Önal yaptığı açıklamada 12 Eylül aslında; Türkiye'yi bir düzene sokmak için yaptıklarını söyleyenler ne yazık ki 12 eylül darbesinin ardında daha kötü olaylarla karşı karşıya bırakılmışlardır. 12 Eylül Darbesinden sonra pkk denilen terör örgütü oluşturulmuş, Doğu ve Güneydoğu’da masum sivilleri öldürerek can almaya başlamıştır. Halen ülkemizin en büyük sorunu olarak gündemimizde olan terör örgütü maalesef 12 eylül darbesinin bir meyvesidir. Milliyetçi, ülkücü hareket ülkemizin bekası, bölünmez bütünlüğünü vatanımız için, milletimiz için gözünü kırpmadan ülkü yolunda nice şehitler vermiştir. 12 Eylül Türk milletinin vicdanına çoktan mahkum olmuştur.” dedi.

Ayhan Önal  açıklamasının devamında ise, “Genç yaşlarında ülküleri uğrunda savaşan, ülkeyi karanlığa itmek isteyenler ile mücadele veren tek suçları, ülkelerini sevmek olan kalpleri imanla dolu olan ve gözleri körleşmiş zihniyetin, satılmış kuklaların, asılmaları için, idam ettirmeleri için, her yolu ve yöntemi seçtikleri ve binlerce genç ülkü devlerine kıydığı, haince öldürmeleri  ve idam edilmelerinin ardından tam 40 yıl geçti. Ama ülkücü camia asla ülkü şehitlerini unutmadı ve unutturmayacaktır. Milliyetçi ülkücü harekete yapılan zulmü, tek suçları vatanı sevmek olan ve bu yüzden idam ettirilmiş olan ülkü devlerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Milliyetçi ülkücü hareket olarak; Allah için, vatan için, bayrak için canından geçip şahadet şerbetini içen tüm ülkücü şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyoruz.” ifadelerine yer verdi.