Anahtar Kelimeler: Cemal Enginyurt ' ihraç edildi!
1

Gürsu İyi Partide sürpriz doğum günü kutlaması

2

Bakan Çavuşoğlu: Türkiye Doğu Akdeniz'de geri adım atmadı

3

Bakan Çavuşoğlu: AB'nin Doğu Akdeniz'deki pozisyonu haksızdır ve uluslararası hukuka uygun değildir

4

Ankara-Niğde Otoyolu vatandaşlardan tam not aldı

5

Bakan Dönmez: Karadeniz'de 2 aya kadar yeni bir müjde gelebilir

6

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Lübnan'a yardımlarımız devam edecek

7

TBMM Başkanı Şentop, eski Meclis Başkanlarının bayramını kutladı

8

Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi!Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi!

MHP'de Cemal Enginyurt hakkında karar verildi. Enginyurt partiden ihraç edildi

Hakkında parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle disiplin kurulan sevk edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partiden ihraç edildi.

Enginyurt sosyal medyadan yaptığı açıklamada da, "Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağırda olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır" ifadelerini kullanmıştı.

KARAR AÇIKLANDI

MHP'den yapılan açıklamada, "21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78. maddesinin “Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı” 4. Bendinin (c),(e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir" denildi.

Hakkında parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle disiplin kurulan sevk edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partiden ihraç edildi.