1

CHP’de istişare toplantısı

2

CHP’DEN BORÇLANARAK EMEKLİ OLAN GURBETÇİLER İÇİN KANUN TEKLİFİ

3

CHP’Lİ TANAL İLE AKP’Lİ İDARE AMİRİ ARASINDA ‘GÜN’ TARTIŞMASI

4

CHP BAŞKENTGAZ’I SPK VE BAKANLIĞA ŞİKAYET ETTİ

5

‘MUHALEFETE 1 KOYUN TESLİM EDİN KAYBEDER’ DİYEN ERDOĞAN’IN ARACININ ANAHTARINI İKİ DEFA KAYBETTİLER!

6

“Kayak yapmak zil takıp oynamak değil, spordur”

7

CHP’Lİ VEKİL İLE AKP’Lİ BAŞKAN ARASINDA “DESTEK VERMEDİN” TARTIŞMASI

8

CHP’Lİ VEKİL DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ’A MEKTUP GÖNDERDİCHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇEVİKÖZ'DEN IRAK AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün Irak’ta yeni hükümet kurulması ile ilgili olarak yaşanan gelişmelere ilişkin basın açıklaması şöyle:

CHP öteden beri Irak toplumunun tüm unsurlarının hakça temsil edilecekleri ve haklarının korunacağı katılımcı bir demokrasinin yerleşmesini desteklemiştir. Bu anlayışla, 7 Mayıs’ta kurulduğu açıklanan yeni Irak hükümetinde Türkmenlere yer verilmemesi üzüntü uyandırmıştır. Bununla birlikte, Irak’ta bu konudaki son gelişmelerin olumlu yönde seyretmekte olduğunu da gözlemlemekteyiz. Bu çerçevede, Irak Parlamentosu’nun yeni kabinede Türkmenlere bakanlık verilmesi konusunda Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’ye yetki vermesi büyük memnuniyet uyandırmıştır. Bu kararın gereğinin yerine getirilmesi, Irak’ın istikrarı, zengin toplumsal dokusunun temsiliyeti, Ankara – Bağdat ilişkilerinin geleceği ve bölgemizin huzuru bakımından da çok olumlu sonuçlar ortaya çıkacaktır.
CHP olarak, Irak’ın toprak bütünlüğünü, bağımsızlığını, egemenliğini ve ülkelerimiz arasındaki iyi komşuluk ilişkilerini desteklemeye; Türkiye’nin Irak toplumunu oluşturan bütün unsurlarla eşit mesafede ve dengeli ilişkiler kurmasını savunmaya devam edeceğiz.