1

Fransa'da eski Başbakan ve sağlık bakanları hakkında soruşturma açılacak

2

Libya'da toplu mezarlardan 23 günde 208 ceset çıkarıldı

3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Ruhani yarın Suriye'yi görüşecek

4

Alman polisi çocuk istismarı şüphesiyle 30 bin kişi hakkında soruşturma başlattı

5

İsrail'in 'ilhak' planı Belçika'da protesto edildi

6

Yemen ordusu, Hudeyde'de Husilere ait İHA deposunu vurduğunu duyurdu

7

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

8

Lübnan'da ekonomik kriz karşıtı eylemler sürüyorİran, Suudi Arabistan ile ön koşulsuz diyaloğa hazır

İran lideri Ali Hamaney'in askeri danışmanı Hüseyin Dehkan, Suudi Arabistan'ın kabul etmesi halinde Riyad ile ön koşulsuz müzakereye hazır olduklarını söyledi.

İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, aynı zamanda eski Savunma Bakanı olan Dehkan, Katar merkezli Al Jazeera televizyonuna gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülkesinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilişkilerinin iyileştiğini ve Abu Dabi'nin Tahran'a karşı tutumunun değiştiğini ifade eden Dehkan, Suudi Arabistan'a ilişkin ise şunları kaydetti:

"Riyad'ın kabul etmesi halinde Suudi Arabistan ile ön koşulsuz diyaloğa hazırız. Riyad, Yemen savaşındaki yenilgisini itiraf etmeli ve yeni bir politika izlemelidir."

İran'ın Hafter'i desteklediği iddiaları "gülünç"

Tahran yönetiminin Libya'da Halife Hafter'i desteklediği yönündeki iddiaları "gülünç" olarak nitelendiren Dehkan, şu ifadeleri kullandı:

"İran, Libya'nın Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru temsilcisi olan başkent Trablus'taki Ulusal Mutabakat Hükümetini resmi olarak tanıyor ve destekliyor. İran, tüm tarafları Libya konusunda siyasi çözüme davet ediyor."