Anahtar Kelimeler: Pasinler Belediyesinden taziye evleri
1

Pasinler Belediyesi'nden mezarlık bakımı

2

Halkla İç İçe, Halkın İçinde Bir Başkan

3

BAŞKAN DÖLEKLİ, BAŞARI EKİP İŞİDİR

4

PASINLER YENİ TERMAL KAPLICA İNŞAATI TAM GAZ DEVAM EDİYOR

5

Başkan Uçar'dan Bayram mesajı

6

Başkan Ahmet Dölekli, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

7

PARK VE YEŞİL ALAN DÜZENLEMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

8

PALANDÖKEN GELECEK PARTİ YÖNETİMİYLE İSTİFA ETTİPasinler Belediyesinden taziye evleri

Pasinler ilçesinin bir çok mahallesinde Belediye tarafından yaptırılan taziye evleri birer birer hizmete açılıyor.

Erzurum'un Pasinler ilçesinin  bir çok  Mahallelerinde halkın  dört gözle beklediği taziye evlerinin  tadilat çalışmaları tamamlandı. İç donanım malzemelerinin de yerleştirilmesinin ardından taziye evleri vatandaşların  kullanımına açılacak

Taziye çadırları da hizmette

Pasinler Belediyesi’nin yakınını kaybeden ailelere hizmet vermek amacıyla satın aldığı taziye çadırları halkın kullanımına sunuluyor.  Demonte olan çadırlar, yakınını kaybeden ailelerin talebi doğrultusunda evlerinin bulunduğu sokağa ya da evlerinin bahçesine kuruluyor ve üç gün boyunca cenaze evinin önünde hizmet veriyor. Taziye çadırlarının hizmete alınmasıyla özellikle kış aylarında kötü hava koşulları nedeniyle cenaze evlerinde yaşanan sorunlar çözülmüş oldu.

İyi günde de kötü günde de halkımızın yanındayız
Cenaze, taziye hizmetiyle ve yakın zamanda hizmete aldıkları taziye çadırlarıyla yakının kaybeden yurttaşlara hizmet verdiklerini vurgulayan Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli,"  Halkımızın kültürünü yaşatabilmeleri ve gelecek nesillere aktarabilmeleri için özel projeler yaşama geçiriyoruz. Bu kapsamda planladığımız projeler arasında yer alan taziye evlerimizi birer birer halkımızın hizmetine sunacağız. Taziye evlerimizin hizmete girmesiyle yakınını kaybeden yurttaşlarımız, bir yandan acısını yaşarken diğer yandan taziye için yer aramak zorunda kalmayacak. Yurttaşlarımız, taziye evlerinde başsağlığı ziyaretlerini kabul edebilecek, mevlit okutup hayır yemeği verebilecek. Amacımız yurttaşlarımızın acısını bir nebze olsun hafifletmek, iyi günlerinde olduğu gibi dar günlerinde de onların yanında olmak” dedi.