Anahtar Kelimeler: Pasinler ilçesine ‘asfalt’ hamlesi


Pasinler ilçesine ‘asfalt’ hamlesi

ENVER GÜLER

ERZURUM / Pasinler Belediyesi, sıcak asfalt  faaliyetleri kapsamında ilçe merkezi ve bir çok Pasinler'in Mahallelerinde çalışma başlattı.Pasinler  Belediye Başkanı  Ahmet Dölekli, “Pasinler Belediyesi ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz  asfaltlama konusunda yoğun bir çalışma yürütüyor. Pasinler'de tespit ettiğimiz bozuk ve yıpranmış yolların bakım-onarım çalışmalarının yanı sıra alternatif yol yapım çalışmalarımızı da sürdürüyoruz” dedi.

PASİNLER İLÇEMİZ ASFALTLANIYOR

Pasinler Belediyesi ekiplerininin  bir çok mahallelerde  başlattığı asfalt ve sıcak asfalt çalışmalarının ilçe genelinde devam edeceğini belirten Başkan Dölekli, “Altyapı ve üstyapı hizmetlerini Pasinler'in  her noktasına götürmek suretiyle, vatandaşlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız artık sosyal medya üzerinden de  mahallelerindeki sorunları bildirebiliyor. Özellikle Belediyemize gelen talepleri değerlendirmek için birim kurduk. Hizmete ulaşma konusunda vatandaşlarımız için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

PEYZAJ ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERİYORUZ

Asfaltlama çalışmalarının ardından çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarıyla modern kent anlayışına uygun hizmetler ortaya konulduğunu da kaydeden Dölekli şu ifadeleri kullandı:

“Yağışlarla birlikte bozulan yollarımız var. Bu anlamda acil olarak asfaltlanması gereken bölgelerimizi tespit ettik. Özellikle yoğun olarak kullanılan cadde ve sokaklarımızın ulaşıma daha elverişli hale gelmesi için yol bakım ve onarım çalışmalarımızın yanı sıra çevre temizliği, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına da önem veriyoruz.Pasinler'in  daha estetik ve modern bir kent haline gelmesi için gece gündüz çalışıyoruz.”