Anahtar Kelimeler: Sönmez' Sazak' Yıldönümü Mesajı
1

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den vatandaşlara Kovid-19'la mücadelede 'sorumluluk' çağrısı

2

Bahçeli, 'İran'a, Suriye'ye, Irak'a, Libya'ya destek vermek ana strateji olmalıdır'

3

MHP'li Yalçın'dan yeni kurulan partilere tepki

4

Bahçeli'den ABD'ye sert terör tepkisi

5

MHP tabanı uyuşturucu affından rahatsız

6

MHP'den Haluk Levent annesi Sabriye Acil için başsağlığı

7

MHP'li Yönter'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt ve emeklilikte yaşa takılanlar EYT kararı

8

MHP lideri Devlet Bahçeli: Yargı kararları millet vicdanı ile çelişmemelidir.Sönmez'den Gün Sazak'ın Ölüm Yıldönümü Mesajı

Bursa'nın Gürsu Belediye Meclis üyesi Secahattin Sönmez, Gümrük ve Tekel Eski Bakanı Gün Sazak'ın ölümünün 40. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gürsu Belediyesi Meclis üyesi Secahattin Sönmez, Gümrük ve Tekel Eski Bakanı Gün Sazak'ın ölümünün yıl 40 . dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sönmez,yayınladığı mesajında "Bundan tam 40 yıl önce bugün terörist saldırı neticesi şehadet mertebesine ulaşan dönemin Gümrük ve Tekel Bakanı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Gün Sazak'ı rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Gerek dava adamlığı gerekse devlet adamlığıyla Gün Sazak, ömrü boyunca düz yaşayıp, dik durup, doğru söyleyen örnek bir şahsiyet olmuştur. Bakanlık yaptığı dönemde görev alanıyla ilgili başarılı çalışmalarıyla 'Efsane Bakan' unvanıyla anılmıştır. Ülkücü Milliyetçi hareket içinde çok sevilen, hizmetleriyle her zaman takdir toplayan bir kişi olarak Gün Sazak'ı ardından milliyetçi ülkücüler de hayırla yad etmişlerdir" dedi.

Gürsu Belediye meclis üyesi Secahattin Sönmez mesajının devamında şunları kaydetti:"Terörün ve şiddetin her türlüsü lanetlenmelidir. Terörün nice kurbanları olmuştur. Özellikle 1980 öncesi nice genç idealist fidanlar vatan, millet, din ve devlet sevdasıyla toprağa düşmüştür. Kardeşin kardeşe düşman nazarıyla baktığı çok zor yıllar yaşandı. Bir daha memleketimizde böyle kötülüklerin yaşanmaması en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşünceler içinde Gün Sazak ağabeyimize bir kez daha Yüce Allah'tan sonsuz rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere milliyetçi, ülkücü camiaya başsağlığı diliyor ve ülkücü şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyoruz." dedi.